DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    25 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów.

         Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działają w niej grupy modlitewne i apostolskie, którym możemy bliżej przyjrzeć się  na stronie parafialnej :

-dzieci które śpiewają i chciały by śpiewać Panu Jezusowi w Parafialnym Presto pani Lucyna zaprasza w środę o 17.30 do domu parafialnego na przesłuchanie.

- dziewczynki i chłopców którzy pragną służyć przy ołtarzu  zapraszam do Służby Liturgicznej, spotykamy się w sobotę w salkach o 12.00, zgłosić można się po każdej Mszy Świętej w zakrystii

- dorosłych którzy chcieli by zaangażować się w  dbanie o piękno naszego kościoła we Wspólnocie Św. Józefa zapraszamy w piątki o 18.30.

-może czujesz w sobie potrzebę wsparcia kościoła i parafii poprzez modlitwę Żywy Różaniec czy Wspólnota Jerycha Różańcowego to bardzo dobra droga, zapraszamy w przyszłym tygodniu 6 października na godzinę 18.00 po Mszy Świętej spotkanie w salkach parafialnych.

- czy wreszcie są ci którym bliski jest drugi człowiek zapraszamy do Caritas Parafialnej już niedługo Adwent będzie okazja do zaangażowania.  Chciejmy się odnaleźć w naszej Parafii.  

2. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do tak pięknie przeżytego odpustu parafialnego

-          dekorującym i sprzątającym kościół oraz obejście, składającym swoje ofiary na cel odpustu- ,

-          oprawie liturgicznej- panu szafarzowi, ceremoniarzowi, ministrantom, krucjatkom, lektorom ,pani organistce  zespołowi Presto niosącym chorągwie, baldachim

-          części kulinarnej  na plebani, parafiankom które przygotowały sałatki i upiekły ciasta , sprzątającym,  tym którzy ofiarowali gotowe produkty i swoje fundusze.....bardzo serdecznie  dziękuję. Zachęcam by zerknąć na zdjęcia  umieszczone na naszej stronie internetowej i jeszcze raz poczuć radość i dumę że jesteśmy wspólnotą – a jednocześnie dziękować Panu Bogu za to miejsce na ziemi, za tak wielu nam życzliwych i hojnych ludzi. W waszej intencji odprawiłem Mszę Święta w miniony piątek 

3. W czwartek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

Dzisiaj swój odpust przeżywa par Św. Michała na Oksywiu. 

4. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy- tego dnia  rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe które w naszym kościele będziemy celebrowali codziennie o godzinie 17.30 (czyli przed Mszą Świętą,)  w niedzielę o 16.30 Jak zawsze proszę siostry i braci z Żywego Różańca o pomoc w jego odmawianiu- w czasie różańca okazja do spowiedzi świętej.

Dzieci zwłaszcza te które rozpoczęły przygotowania  komunijne (myślę o komunii w roku 2017/18) młodzież do bierzmowania  zapraszam w środy i piątki na 17,00 Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. 

5. Gość Niedzielny 

6. W przyszła niedzielę 2 X spotkanie rodziców dzieci komuni w 2017/18 roku godzina 11.00

7.Intencje Mszalne

Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Hospicjum Św. Wawrzyńca rozprowadzają kalendarze które są cegiełką wsparcia dla hospicjum

Zachęcam do oddania głosu na Budżet Obywatelski –wystarczy podać przedstawicielom rady dzielnicy nr Pesel i imię ojca warto ! Szkoda by te pieniądze przepadły. Na stronie parafialnej więcej informacji

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia – proboszcz ks. Kordian Gulczyński

KOŚCIÓŁ

Dzisiaj jest

sobota,
01 października 2016

(275. dzień roku)

Święta

Licznik

Liczba wyświetleń:
497421

Wyszukiwanie