LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              17 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

 

2. Niech czas wakacji i urlopów staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.

 

3. Serdeczne podziękowanie za ofiary ostatniej kolekty inwestycyjnej zebraliśmy 2700 zł.     Dziękuję za modlitwy i adoracje w trakcie Jerycha Różańcowego. Proszę odbierać plecaki  z akcji Caritas.

 

4. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

5. Gość Niedzielny

 

6. Intencje Mszalne.

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia

Proboszcz ks Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

Festyn Rodzinny

Święta

Najświętszej Maryi Panny Królowej - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda

Sonda

Godzina Niedzielnej wieczornej Mszy Św?

Msza Święta o 20,15

Msza Święta o 17,00


Wyszukiwanie