ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           26 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela - ostatnia w karnawale  rozpoczyna 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zapraszam  do modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o 8,00 , 18,00 i 20,00 .Przed ołtarzem w koszu możemy składać zeszłoroczne palmy wielkanocne to właśnie ich popiół jak co roku sypać będziemy na nasze głowy.

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy (Środa Popielcowa i Wielki Piątek) obowiązuje od 18  do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. W piątek – jest to już piątek Wielkiego Postu -  rozpoczniemy nabożeństwa Drogi  Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych wraz z Kazaniem Pasyjnym o 17,30.

Spowiedź z racji Pierwszego Piątku wyjątkowo od 16.00 do 17.00

Zapraszam ŻR na modlitwę i spotkanie w pierwszy czwartek miesiąca. Chorych odwiedzę w sobotę od 8.00

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą tegorocznego Wielkiego Postu. O godzinie 8.30 czyli przed poranną Mszą Świętą zapraszam na  Gorzkie Żale.

Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w IV niedzielę Wielkiego Postu  (od 26-29.III.2017 ) zaplanujmy rodzinny i osobisty czas by uczestniczyć w rekolekcjach.   Przypominam o jałmużnie wielkopostnej, którą będzie można składać do skarbonek Caritasu. Wszystkie informacje dostępne na stronie parafialnej i w gablocie.

6. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

7. Zapowiedzi

Monika Gawińska panna Gdynia Babie Doły ul.Ikara 22 A

Mateusz Szwistenberg kawaler, Gdynia Kcyńska 6

8.   Gość Niedzielny   - Zapraszam członkinie i członków  wszystkich wspólnot parafialnych po Mszy Świętej do zakrystii po odbiór Zdrapki Wielkopostnej.

9.   Intencje mszalne

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia , oraz dobrych postanowień wielkopostnych - Ks. proboszcz Kordian Gulczyński

OPŁATEK RADA PARAFIALNA

Dzisiaj jest

niedziela,
26 lutego 2017

(57. dzień roku)

CZYTANIA LITURGICZNE

Licznik

Liczba wyświetleń:
626573

Wyszukiwanie