DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            25 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cieszę się że nasi parafianie uczestniczą w modlitwie litanijnej ,dziękuję Żywemu Różańcowi za obecność na procesji Serca Pana Jezusa w Gdyni. 

2. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny- dziękuję za udział dzieci ,rodziców i grona pedagogicznego wraz z Panem Dyrektorem w Mszy Świętej. Dziękuję za całoroczną troskę o uczęszczanie dzieci i młodzieży na katechezę, zachęcam rodziców do kontroli Indeksu Katechetycznego - jest to jedyny  dowód  uczęszczania na katechezę.  Proszę młodzież bierzmowaną o odbieranie indeksów pozostałych po Bierzmowaniu.Życzę wszystkim udanych i Bożych wakacji.

3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Zapraszam na Mszę Świętą we wtorek o 8.00 a w Środę na Nowennę o 18.00 

4. W czwartek 29 czerwca, obchodzimy  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na Mszę Świętą o 18.00 Tego dnia składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

5. W czasie wakacji biuro parafialne będzie nieczynne ,wszystkie pilne sprawy przed albo bezpośrednio po Mszy Świętej , bądź telefonicznie.

Przed nami czas OPENERA – uśmiechnijmy się do tych którzy „przetoczą” się przez naszą parafię ,pomódlmy się za nich żeby wypoczęli i bezpiecznie wrócili do domów.

6. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – chorych odwiedzę z Komunią Świętą  w sobotę od godziny 8.00. Pierwszy czwartek i piątek w przyszłym tygodniu.

7. Intencje Mszalne.

Życzę wszystkim błogosławionych wakacji a tym którzy nie wyjechali by wakacje nosili w sercu ks. Kordian Gulczyński

 

 

 

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          2 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie korzystają już z  czasu wypoczynku, wielu gości odwiedza naszą parafię – pamiętajmy o świadectwie chrześcijańskiej postawy. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich którzy bawili się na Openerze, zwłaszcza mieszkających na plebanii. 

3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. W środę zapraszam o godz.18.00  na Mszę Św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery pamiętajmy o spowiedzi pierwszopiątkowej od 17.00 do 18.00

5. Przyszła niedziela rozpoczyna Jerycho Różańcowe- 7 dniową adoracje Pana Jezusa –zapraszam do czuwania.

Kolekta przyszłej niedzieli jak każda druga w miesiącu przeznaczona jest na cele inwestycyjne, czyli naszą budowę kościoła. Polecam ją ofiarności parafian i gości a zarazem składam już dzisiaj serdeczne Bóg Zapłać

6. W czasie wakacji biuro parafialne będzie nieczynne ,wszystkie pilne sprawy przed albo bezpośrednio po Mszy Świętej , bądź telefonicznie.

Od poniedziałku udaję się na

7. Przy wyjściu z kościoła Gość Niedzielny

8. Intencje Mszalne

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia  ks. Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

BOŻE CIAŁO

Dzisiaj jest

czwartek,
29 czerwca 2017

(180. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

KALENDARZ LITURGICZNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
727101

Wyszukiwanie