LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     7 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiejsza  niedziela ostatnia w karnawale - rozpoczyna  49  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu 

2.      Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o 8,00 , 17,00 i 18,00.

 Przed ołtarzem w koszu możemy składać zeszłoroczne palmy wielkanocne to właśnie ich popiół jak co roku sypać będziemy na nasze głowy. 

3.      Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18  do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. 

4.     W czwartek 11 lutego we wspomnienie  M.B.z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego na Mszy Świętej o godzinie 18.00 udzielę chorym Sakramentu Namaszczenia Chorych. 

5.     W piątek – jest to już piątek Wielkiego Postu -  rozpoczniemy nabożeństwa Drogi  Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych wraz z Kazaniem Pasyjnym o 17,30. 

6.     Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą tegorocznego Wielkiego Postu. O godzinie 8.30 Gorzkie Żale. Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w IV niedzielę Wielkiego Postu  (od 6-8.III.2016 ) zaplanujmy rodzinny i osobisty czas by uczestniczyć w rekolekcjach.   Przypominam o jałmużnie wielkopostnej, którą będzie można składać do skarbonek Caritasu.

     Kolekta przyszłej niedzieli jest kolektą inwestycyjną za ofiary serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkie informacje dostępne na stronie parafialnej i w gablocie.

7.   Gość Niedzielny  

8.   Intencje mszalne

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia ,oraz dobrych postanowień wielkopostnych

 - Ks. proboszcz Kordian Gulczyński

 

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        14 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1        Fioletowy kolor szat liturgicznych przypomina, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego - Wielki Post.

 2        Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Wielkopostnej przypominającej  nam o Golgocie i  cierniach naszej drogi ku  odkupieniu.Cieszę się  tak dużą liczbą parafian którzy w Środę Popielcowa rozpoczęli Wielki Post

 

  pamiętajmy o:

- jałmużnie (Caritas Parafialna przeprowadzi zbiórkę do puszek w III niedziele) ,

- poście (nie jemy w piątek mięsa oraz powstrzymujemy się od zabaw i rozrywek)

- modlitwie - piątkowe Drogi Krzyżowe oraz niedzielne Gorzkie Żale.

Członków wspólnot parafialnych zachęcam do realizacji Zdrapki Wielkopostnej –

Serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na Kolektę Inwestycyjną.

Od dzisiaj  trwa adoracja Jerycha Różańcowego zapraszam do modlitwy .

3        W każdy piątek odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży z Kazaniem Pasyjnym  , na zakończenie  Msza Święta.

-Kazania Pasyjne przez cały Wielki Post głosił będzie ks. Piotr Zaremba z parafii Św Michała z    Oksywia. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny

- Gorzkie Żale w niedziele o 8.30 . 

4        Wszystkie informacje związane z Wielkim Postem ,rekolekcjami  które odprawimy w IV niedzielę Wielkiego Postu zamieściłem na stronie internetowej parafii  www.lichenska.pl 

      5.   Gość Niedzielny  Mały Gość Niedzielny 

      6.   Intencje mszalne

Wszystkim życzę zdrowia ,udanych ferii oraz dobrych postanowień wielkopostnych

 

 - Ks. proboszcz Kordian Gulczyński

WSPÓLNOTY

Dzisiaj jest

sobota,
13 lutego 2016

(44. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
383683

Wyszukiwanie