OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenie. 

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. 

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami z Gdyni w grupie złotej .

4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. W piątek 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszam ŻR na modlitwę .

 W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00 a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź  Święta od 17.00 do 18.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe. Chorych odwiedzę w pierwszą sobotę od 8.00

6. Za tydzień – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne jak zawsze w 2 niedzielę miesiąca. Tego dnia rozpoczniemy też adorację Jerycha Różańcowego.                                                     

7. Gość niedzielny. Intencje mszalne. Caritasowa akcja Tornister pełen uśmiechu przygotujmy tornister dla dzieci z dawnych Kresów Rzeczypospolitej

8. W poniedziałek  w godzinach od 13.00 do 18.00 przed SP 28  będzie podstawiony Szczepieniobus – będzie można się zaszczepić przeciw COVID. Sam się zaszczepiłem i  zachęcam w imię miłości bliźniego. Będzie też punkt Rachmistrza Spisowego – kto jeszcze nie spisał się zachęcam by to uczynić ,wystarczy mieć ze sobą dowód  osobisty.

 

 Życzę błogosławionego tygodnia - Proboszcz ks. Kordian Gulczyński

Zasady przyjmowania do Gdańskiego Seminarium Duchownego

w roku akademickim 2020/2021

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gdańskiego Seminarium Duchownego (GSD) powinien:

1. Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z Rektorem GSD (lub wskazanym przez niego zastępcą); konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania (tel.: 58 552 00 50 lub 58 552 22 34).

2. Przedłożyć w rektoracie GSD następujące dokumenty:

·         własnoręcznie napisane podanie

       (skierowane do Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego);

·         własnoręcznie napisany życiorys;

·         świadectwo chrztu i bierzmowania;

·         świadectwo ukończenia szkoły średniej;

·         świadectwo maturalne (można dostarczyć po rozmowie kwalifikacyjnej);

·         opinię Księdza Proboszcza;

·         opinię Katechety ze szkoły średniej;

·         kartę zdrowia oraz zaświadczenie lekarskie, potwierdzające, że można podjąć studia (druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”)

·         3 fotografie;

·         ksero dowodu osobistego;

·         wypełniony formularz danych personalnych kandydata do GSD (punkt 29 pozostawićniewypełniony)(druk do pobrania na www.gsd.gda.pl w zakładce „Kandydaci”).

Termin przyjmowania zgłoszeń: od 11czerwca do 13 lipca 2018 r. oraz dodatkowo od 27sierpnia do 1 września 2018 r.

3. Dokonać rejestracji internetowej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w tym dokonać opłaty rekrutacyjnej zgodnie z zasadami podanymi na stronie www.irk.uksw.edu.pl

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową lub telefoniczną:

e-mail: ; tel.: 58 552 00 50.

Dominika&Krzysztof

Dzisiaj jest

wtorek,
03 sierpnia 2021

(215. dzień roku)

KALENDARZ LITURGICZNY

Sonda

ULUBIONA MSZA SWIĘTA

9.00

11.00

12.15

17.00

20.15


Licznik

Liczba wyświetleń:
1946092

Wyszukiwanie