LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA            29 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.  Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach.

 

2. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny- dziękuję za udział dzieci rodziców i grona pedagogicznego wraz z Panem Dyrektorem  w Mszy Świętej dziękczynnej. Zachęcam rodziców do skontrolowania Indeksu Katechetycznego - jest to jedyny  dowód uczęszczania dziecka na katechezę. Rodzice dzieci  które pójdą do pierwszej klasy niech zaopatrza się w indeksy  w zakrystii. Życzę wszystkim udanych i Bożych wakacji.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

-  W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, zapraszam wspólnotę  Żywego Różańca na Mszę Świętą i różaniec o 18,00.

-   W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata .W związku z wakacjami okazja do spowiedzi świętej od 17,00 do 18,00.

- W sobotę czcimy Matkę Najświętszą –odwiedziny chorych od 8,00.

 

4. Serdeczne podziękowania za udział w Festynie Rodzinnym – Radzie Dzielnicy, paniom które upiekły ciasta, sprzedającym i kupującym. Zebraliśmy prawie 900zł.

Podziękowania  pocztowi chorągwianemu za udział w Gdyńskiej procesji ku czci Serca Pana Jezusa. Zdjęcia  i filmiki na stronie parafialnej.

 

5.  Kolejna akcja Caritas Plecak Pełen Uśmiechu -  wszyscy którzy chcieli by ufundować wyposażenie  plecaka szkolnego dziecku potrzebującemu proszę do zakrystii po  dane dziecka.

 

6.  Zapowiedzi :

Kowalski Cezary kawaler, ul Dedala 4/II/5 Gdynia Babie Doły

Bartkowska Martyna panna, ul Łąkowa 28 Czersk

 

7. Gość Niedzielny .

 

8. Intencje Mszalne.

 

Życzę wszystkim błogosławionych wakacji

ks Kordian Gulczyński

 

 

 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                6 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana.

2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek, pamiętajmy o dawaniu świadectwa naszej wiary.

3. Trwa akcja Caritas Plecak Pełen Uśmiechu -  wszyscy którzy chcieli by ufundować wyposażenie  plecaka szkolnego dziecku potrzebującemu proszę podejść do zakrystii po  dane dziecka. 

4. Przyszła niedziela  rozpoczyna Jerycho Różańcowe. Zachęcam do adoracji Pana Jezusa.

   - kolekta przyszłej niedzieli jest kolektą inwestycyjną polecam ją ofiarności parafian i gości. 

5. Gość Niedzielny 

6 Intencje 

Życzę wszystkim  błogosławionej Niedzieli i tygodnia

  Ks. Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                13 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

2  Kolekta dzisiejsza jak zwykle druga w miesiącu przeznaczona jest na cele inwestycyjne –Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

3. Dzisiaj rozpoczyna się Jerycho Różańcowe- okazja by o każdej porze dnia i nocy adorować Pana Jezusa Eucharystycznego.

O godzinie 19,45 rozpoczniemy Wieczór Fatimski, Różaniec, wystawienie NS, suplikacje, Msza Święta o 20,15  i procesja ze świecami i fig, M.B.Fatimskiej. Można wybrać  dowolną część wieczoru  i polecać Panu Bogu przez ręce Maryi wszystkie swoje sprawy, zapraszam.

4. Gość Niedzielny

5. Intencje

Życzę wszystkim  błogosławionego tygodnia pracy albo wypoczynku

 Proboszcz Ks Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

 

 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     20 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na ostatnią  kolektę inwestycyjną- Bóg Zapłać.

3. Dziękuję za dar modlitwy adoracyjnej wraz z Jerychem Różańcowym. 

4. Gość Niedzielny

5. Intencje mszalne

 

Życzę błogosławionego tygodnia

Proboszcz ks Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            27 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2. Przed nami pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17,00 do 18,00, tego dnia będziemy będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku pamiętajmy o wszystkich bohaterach  na Mszy Świętej o 18,00.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. 

4. Gość Niedzielny

5. Intencje Mszalne

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia

Proboszcz ks Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boże Ciało

Święta

św. Ignacego Loyoli, kapłana - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Ignacego, Ludomira

Sonda

Godzina Niedzielnej wieczornej Mszy Św?

Msza Święta o 20,15

Msza Święta o 17,00


Wyszukiwanie