LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                       24 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pomyślmy o darach Ducha Świętego udzielonych nam w sakramentach Chrztu św. i Bierzmowania i dziękujmy za nie  Panu Bogu.

2. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy oraz  uroczystości Pierwszej Komunii Świętej . Jednorazowo ulegną zmianie godziny Mszy Świętych w najbliższą niedzielę Pierwsza Msza o 8.00 druga o 9.00 potem o 11.00 Msza Święta  Pierwszej Komunii (z zarezerwowanymi ławkami ) i wieczorna o 17.00.

Po Komunii biały tydzień codziennie Msze Święte o 18.00 z udziałem Dzieci Komunijnych

Zapraszam rodziców dzieci które będą przygotowywać się do Komunii w przyszłym roku na sprzątanie kościoła w piątek  o godzinie 18,30

3. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała  - 4 czerwca. W tym roku procesja z Panem Jezusem przejdzie  na Rybaki i jak zawsze powróci do kościoła .Rozpoczynamy Mszą Świętą o 11.00 i kończymy Mszą Świętą około 13.30 w połowie procesji kazanie. Ołtarze: w tradycyjnych miejscach, już dzisiaj proszę o przygotowanie trasy procesji oraz dekoracje ołtarzy. Proszę  radę parafialną o przygotowanie i niesienie baldachimu ,wspólnoty o  niesienie Chorągwi, Róże Męską o niesienie Relikwiarza bł.ks Jerzego, rodziców Dzieci od Pierwszej Komunii o niesienie feretronu M.B.Licheńskiej. W procesji biorą udział dzieci które w przyszłym roku będą przygotowywały się do Komunii –dziewczynki sypią kwiatki ,chłopcy niosą Różaniec Procesyjny.

Dzieci sypiące kwiatki i niosące różaniec procesyjny zapraszam na próby 1,2,3 VI  godzina 17,00 przed kościołem. Do sypania kwiatków zapraszam również wszystkie dziewczynki przed komunią.

4. Od 7 czerwca  niedzielna Msza Święta wieczorna  będzie sprawowana o 20,15 - godzina 17.00 powróci od pierwszej niedzieli października. 

5. Gość Niedzielny przy wyjściu z kościoła. 

6. Jeszcze jedna bardzo miła informacja  Dziewczęta z Presto pod batutą pani Lucyny Gawińskiej i opieką pana Leszka Gawińskiego wywalczyły na ogólnopolskim festiwalu we Wrocławiu trzecie miejsce – gratulujemy i jesteśmy dumni.

7. Nasz dekanat nawiedza figura M.B.z Lourdes –29-31 maja -uroczystości na Obłużu w parafii św. Andrzeja Boboli ,przy wyjściu szczegółowy plan zachęcam bardzo serdecznie by każdy znalazł coś dla siebie w tej bogatej duchowej ofercie nawiedzenia. 

8. Intencje Mszalne. Verte

Życzę wszystkim mocy Ducha Świętego i błogosławionego tygodnia –

 

proboszcz ks. Kordian Gulczyński

XXV lat kapłaństwa

Dzisiaj jest

czwartek,
28 maja 2015

(148. dzień roku)

Święta

św. Germana, biskupa Paryża - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Augustyna, Jaromira

Licznik

Liczba wyświetleń:
283607

Wyszukiwanie