DRUGA NIEDZIELA ADWENTU             4 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres ten ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia (podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa)

2.      Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest codziennie Msza Roratnia.

Roraty w tym tygodniu:  od poniedziałku do piątku  7,00   oraz  środa i sobota    18,00

      zapraszam wszystkich którym zajęcia albo zapomnienie nie pozwoliły uczestniczyć do tej pory - czekamy na was codziennie o 7,00   - dzięki Roratniej modlitwie święta staja się prawdziwe.

3.     W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

4.     W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte o 7.00  i o 18.00 od godziny 12,00 do 13,00 Godzina Łaski

5.     Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 6 i 16 zł. W sklepach na terenie naszej parafii spotkamy wzorem lat ubiegłych  KOSZE ADWENTOWE – to nasza wspólna pomoc by święta były radosne dla wszystkich 

6.     Przedstawiciele Wspólnot  naszej parafii oraz Rady Parafialnej roznoszą opłatki poświęcone w kościele w pierwszą Niedzielę Adwentu - jak informowałem - ofiary  przy  tej okazji składane przeznaczymy na dofinansowanie ogrzewania w czasie zimowym. Jeśli kogoś nie zastano w domu można nabyć opłatki w kiosku parafialnym.

7.     W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna polecam ją ofiarności parafian.

Od  najbliższej niedzieli Jerycho Różańcowe okazja do adoracji Pana Jezusa przez cały tydzień 24 godziny na dobę.

8.     Gość Niedzielny 

9.      Intencje Mszalne

 Wszystkim życzę pięknego czasu adwentu  Ks. Kordian Gulczyński   proboszcz

 

 

KOŚCIÓŁ

Dzisiaj jest

czwartek,
08 grudnia 2016

(343. dzień roku)

Święta

Licznik

Liczba wyświetleń:
553423

Wyszukiwanie