DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       13 sierpnia 2017 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jednocześnie  przeżywamy 13 dzień miesiąca – wieczór Fatimski rozpoczniemy o 19.45 różańcem fatimskim ,następnie wystawienie N.S. suplikacje i błogosławieństwo Eucharystyczne. Msza Święta o 20.15 i procesja ze świecami.

2.W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.   

W Polsce dzisiejsza  uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej- do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych  o 9,00 11,00 12,15 nie będzie Mszy Świętej o 20,15

Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto – wszystkim parafianom którzy służą i pracują w wojsku składam życzenia wielu łask i opieki naszej patronki Maryi 

3. Wszystkich którzy biorą udział w akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechu proszę o odbieranie  tornistrów i przyniesienie już zapełnionych w przyszłą niedzielę.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nasze podążały razem z pielgrzymami na Jasną Górę, Gdyńska Piesza Pielgrzymka doszła szczęśliwie do celu niosąc również nasze intencje dziękuję wszystkim którzy włączyli się w codzienną modlitwę. 

5. Dzisiejsza niedziela jak każda druga w miesiącu jest niedzielą kolekty inwestycyjnej serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie składane ofiary.

Dzisiaj  rozpoczyna się adoracja Jerycha Różańcowego – przez cały tydzień okazja do modlitwy przed N.S. zapraszamy

Zakończyła swoje rekolekcje Oaza z Radomia – życzymy spokojnej drogi do domu. Serdeczne Bóg Zapłać za włączenie się Oazy w sprzątanie kościoła i obejścia razem z naszą wspólnotą Św. Józefa.

6. Zapowiedzi:

Szumielewicz Monika panna Gdynia Dedala 4 A

Rychlica Łukasz kawaler Warszawa Lasek Brzozowy 4

Witek Marek kawaler Gdynia Zielona 55/4

Klimek Anna panna Lublewo

7. Intencje Mszalne. Gość Niedzielny

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia Proboszcz ks. Kordian Gulczyński

Kwiatki

Dzisiaj jest

sobota,
19 sierpnia 2017

(231. dzień roku)

Święta

Sobota, XIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

KALENDARZ LITURGICZNY

Licznik

Liczba wyświetleń:
755125

Wyszukiwanie