LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                              29 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego .

2.  W kiosku po Mszy Świętej złożyć jeszcze możemy ofiary na kwiaty i świece do Grobu Pańskiego. Za dotychczasowe ofiary – serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam chętnych do  dekorowania  kościoła (Ciemnica Grób Pański) – wtorek godzina 17.00

W Wielki Czwartekuroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godziny 21.00.Na Mszy Świętej dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej  otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Pamiętajmy tego dnia o wszystkich kapłanach którzy pracowali i posługiwali w naszej parafii: Ksiądz Edmund Skierka, ks Rafał Sarama, ojcowie rekolekcjoniści z ostatnim ojcem Krzysztofem.

Parafia nasza włączyła się w akcje ”Słudzy Pana.Kapłani proszą o modlitwę”.Po Mszy Świętej w Wielki Czwartek będzie można  zabrać ze sobą karteczkę z imieniem i datą święceń jednego kapłana i przez 30 dni wesprzeć go swoją modlitwa. Bardzo zachęcam.

3.      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.  Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od 9.00. Liturgia Wielkopiątkowa Adoracji Krzyża rozpocznie się o godzinie 19.00 . Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00, po ceremoniach odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali, w tym czasie okazja  do spowiedzi dla  wracających z podróży i z zagranicy. Adoracja w grobie do 22.00.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 9.00 do 21.00. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Proszę się zapisywać na listę wg adresów-lista  przy beczce. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 13.00 ,14.00, 15,00 . Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przy ołtarzu.  

Msza Wigili Paschalnej rozpocznie się o 21.00, przynieśmy świece-będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne, pamiętajmy że czas Triduum Paschalnego to najważniejszy  czas w kościele, wygospodarujmy czas na ceremonie i Mszę święte…zwłaszcza że tak pięknie przygotowaliśmy się do nich poprzez rekolekcje, , sakrament spowiedzi świętej i cały okres postu.

Procesja rezurekcyjna na zakończenie Wigilii Paschalnej w sobotę w nocy Zapraszam wszystkie wspólnoty do procesji-proszę o przygotowanie chorągwi, Żywy Różaniec, , Relikwiarz bł.ks.Jerzego bracia z Żywego Różańca ,Rada Parafialna –Baldachim , zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz poniedziałek wielkanocny Msze Święte : 9,00 , 11.00 i 12,15 nie będzie Mszy Świętej o 17,00.

Program Triduum oraz wszystkie informacje parafialne znaleźć można na internetowej stronie parafialnej   www.lichenska.pl

4.      Intencje Mszalne,

7.   Gość Niedzielny z Pasją

8.Chorych odwiedze w środę od 8,00

 

                                 życzę błogosławionego czasu Triduum i Paschy

 

                                                       ks Kordian Gulczyński

Rekolekcje

Dzisiaj jest

środa,
01 kwietnia 2015

(91. dzień roku)

Święta

Wielka Środa

Imieniny:
Grażyny, Teodory

Licznik

Liczba wyświetleń:
260998

Wyszukiwanie