LISTY DUSZPASTERSKIE  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE  OGŁOSZENIA CAŁOROCZNE  ( kliknij )

 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     23 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w kościele, to przełożone na codzienne życie słowa z dzisiejszej ewangelii „Panie do kogóż pójdziemy?”

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany zdradziecki pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modlimy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami. 

3. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zapraszam o 18.00 na Mszę Świętą i nowennę.

Powoli  zaczynamy myśleć o naszym odpuście parafialnym –przeżywać go będziemy 20 września. 

4. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego.

5. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania w tygodniu z sakramentu pokuty, aby w czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem –spowiedź święta w piątek od 17,00 do Mszy Świętej.

Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele we wtorek 1 września o godzinie 9,00, po niej udamy się do Szkoły  gdzie o godzinie 10,00 dalsze uroczystości. 

6. Gość Niedzielny

7. Intencje Mszalne 

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia ,

wracającym z urlopów opieki  Matki Bożej Licheńskiej naszej patronki

 ks  proboszcz. Kordian Gulczyński

 

 

 

 

 

Wakacyjne kwiatki

Dzisiaj jest

piątek,
28 sierpnia 2015

(240. dzień roku)

Święta

św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Adeliny, Augustyna

Licznik

Liczba wyświetleń:
316615

Wyszukiwanie